Titulní banner

Aktuálně

PRELADTE NA NOVÝ SIGNÁL DVB-T2 VCAS

V celé České republice se mění starý televizní signál na moderní DVB-T2. Tato změna se postupně dotkne všech televizoru, které prijímají pozemní vysílání. A tak není na co čekat… Lepší zvuk i obraz mužete mít díky DVB-T2 už ted. Pripravte se na preladení vcas!

více informaci zde - dokument k rozklinutí

 

dosazujeme cestu Voštici v Čisté

dosazujeme cestu Voštici v Čisté

Zveme všechny ochotné dobrovolníky na společné dosazování Voštice. Před více než dvanácti lety proběhla výsadba, které se zúčastnilo mnoho místních občanů. Od té doby některé stromy uschly, jiné chybí úplně. V plánu je výsadba 40 stromů.

Sraz je v sobotu 16. 11. 2019 v 9 hod přímo na Voštici (zhruba uprostřed, za Říhovými). Lopaty s sebou wink

13. Ročník festivalu Hudba pomáhá

Třináctý ročník benefičního festivalu podpoří Míšu Teresku z Chrudimi

Příznivci festivalu Hudba pomáhá se mají i letos na co těšit. V pořadí třináctý ročník této benefiční akce podpoří český písničkář jménem Pokáč a již tradičně návštěvníky čeká také série vánočních koncertů skupiny Parkoviště pro velbloudy, tentokrát za doprovodu Cimbálové muziky Jana Dostála. Výtěžek projektu bude následně věnován Míšovi Tereskovi z Chrudimi, který trpí dětskou mozkovou obrnou.

Míša Tereska se narodil o dva měsíce dříve, než byl plánovaný termín, ačkoliv celé těhotenství zdánlivě probíhalo bez jakýchkoliv komplikací. „Když jsme se pět dní po porodu dozvěděli, že má Míša narušené nervové dráhy a bílou hmotu mozkovou, museli jsme začít žít úplně jiný život. Vtáhlo nás to do kolečka cvičení, rehabilitací a pro Míšu vesměs nepříjemných věcí, což trvá v podstatě až dodnes,“ uvedl tatínek handicapovaného chlapce Michal Tereska.

Dnes je díky intenzivnímu cvičení v lázních, různým operacím a pravidelnému posilování a protahování Míša na dobré cestě být v dospělosti soběstačný. Ačkoliv je upoutaný na invalidní vozík, zvládne se s drobnou dopomocí obléknout, umýt i najíst, přestože některé úkony, které souvisí s jemnou motorikou, pro něj jsou stále překážkou. Míša je navíc i velký sportovec a každou věc, která mu nejde, bere jako výzvu. „Nedávno jsem si dokázal zase něco dalšího, protože jsem se sám zvládnul vykoupat. To mě hodně povzbudilo, abych na sobě dál pracoval,“ řekl s úsměvem Míša.

Výtěžek třináctého ročníku Hudba pomáhá bude věnován na zaplacení nového kvalitního vozíku a speciální vany s dvířky, díky které se Míša bude moci sám umýt a více se tak osamostatnit. Festival odstartuje 24. listopadu dvěma koncerty skupiny Parkoviště pro velbloudy, které se uskuteční v kostele sv. Petra a Pavla v Morašicích. Následovat bude koncert Pokáče ve vysokomýtském M-klubu a série vánočních koncertů, kde se opět objeví skupina Parkoviště pro velbloudy za doprovodu Cimbálové muziky Jana Dostála. Ty proběhnou 7. prosince v Poličce, 15. prosince v Litomyšli a 25. prosince ve Vysokém Mýtě. Vstupenky na jednotlivé akce je možné zakoupit na internetových stránkách festivalu, v informačních centrech v Litomyšli, Poličce a Vysokém Mýtě nebo na Obecním úřadu v Morašicích.

Barbora Košňarová

 

"UKLIĎME ČISTOU"

Zveme dobrovolníky, kteří mají chuť pomoci přírodě od odpadků na akci v rámci projektu Ukliďme Česko. Více informací v plakátu.

zákaz vstupu na fotbalové hřiště

zákaz vstupu na fotbalové hřiště

Dobrý den

Dnes, 6. 9. 2019 kolem poledne, mě zaseli. Potřebuji teď nějaký čas, trochu péče a vláhy, abych vám mohl dělat radost. Dejte mi šanci a nešlapejte na mě, prosím. Těším se, až si spolu zablbneme.

Děkuji

Váš nový fotbalový trávník.

… hledá se bydlení

"BYDLÍM, BYDLÍŠ, BYDLÍME..."


Najít v současné době finančně dostupné bydlení je čím dál těžší. I my v Otevřených dveřích toto s klienty řešíme čím dál častěji. Pokud byste náhodou věděli o menším bytě/domě/chatě/ vhodném k celoročnímu užívání, možno i v horším technickém stavu, měsíční náklady cca do 8.000,- vč. energií, neváhejte nás, prosím, kontaktovat. Děkujeme.

 

Kontakt: Jana Dobrovolná, Oblastní charita Polička, Otevřené dveře

Tel. 731 598 763
E-mail: od@pol.hk.caritas.cz

burza Tchořovice

Organizátoři zvou na čtvrtou letošní tchořovickou  burzu která se koná v sobotu 31.8.2019. 

Auto moto antik & sběratelská BURZA TCHOŘOVICE U BLATNÉ.

Všeobecná burza je pořádaná na letišti  Tchořovice u Blatné. Zpevněná prodejní plocha o rozloze 300.000m2 cca. 85km jižně od Prahy.

Termíny 2019: 31.8./28.9./26.10 a 30.11.

Prodejci mohou přijet již v pátek a kdykoli během noci z pátku na sobotu!

Přijďte prodat, co vám doma přebývá, nebo koupit, co ještě nemáte.

Zváni jsou též numismatici, filatelisté sběratelé odznaků, pohlednic a jiní...

Občerstvení a toalety zajištěny.

pozvánka

 

Více na: www.burzatchorovice.cz

Sdílejte nás facebooku: https://www.facebook.com/Burza.letiste.Tchorovice/

602 132 238     burzatchorovice@centrum.cz

 

 

Doprovodné akce 2019:

28.9. Jihočeský Chilliman. Závody v pojídání štiplavých specialit.