Titulní banner

Aktuálně

možný provoz MŠ celé léto

možný provoz MŠ celé léto

Dobrý den

 

Ve spolupráci s vedením ZŠ a MŠ Čistá zvažujeme zachování nepřerušeného provozu mateřské školy v průběhu letních prázdnin (červenec, srpen).

Je to možné pouze, pokud bude minimální průměrný počet dětí 10. Žádáme tedy rodiče dětí z MŠ, aby svůj zájem o docházku do školky v letních měsících potvrdili ředitelce na email skolacista@seznam.cz, a to do pátku 8. 5. 2020. Podle počtu zájemců bude rozhodnuto o zachování provozu či nikoliv.

Děkujeme

 

obec Čistá

Ztráty a nálezy!!!

Ztráty a nálezy!!!

Našel se černý mobilní telefon značky NOKIA C6 s výsuvnou tlačítkovou klávesnicí. Byl nalezen v blízkosti studánky pod Novou Vsí. Telefon je k vyzvednutí na obecním úřadě.

 

Speciální rubrika o Koronaviru - HZS

 

Hasičský záchranný sbor ČR na svých webových stránkách https://www.hzscr.cz/ zřídil speciální rubriku „Koronavirus COVID 19 – videoinformace, rady a doporučení“. Obyvatelé vaší obce zde mohou nalézt relevantní informace, které jsou rozděleny do následujících kapitol:

 • Všeobecné informace
 • Psychosociální pomoc
 • Mimořádná a krizová opatření
 • Hygienická opatření
 • Hasiči a koronavirus
 • Jak na to? 

Aktuální přehled informací souvisejících s onemocněním COVID-19 najdete na oficiálních stránkách Ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz.

 

 

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO VÁS !!!!

 1. Odečty stavu vodoměrů. Vzhledem k mimořádné situaci nebude paní od Vodovodů obcházet obcí, jak bylo dosud zvykem. Žádáme proto občany, aby svůj aktuální stav vodoměru sami nahlásili paní Müllerové na tel. 777 761 082 nebo na 461 612 169 nebo emailem na odecty@vodovodylitomysl.cz. Uveďte, prosím, stav vodoměru, vaše jméno a adresu. Stačí když pošlete SMS zprávu nebo email. Takže to může vypadat například takto: 240 m3, Dřínovský, Čistá 406. Opakuji kontakty, kam můžete směřovat informaci o stavu vodoměru: . 777 761 082 nebo na 461 612 169 nebo emailem na odecty@vodovodylitomysl.cz. A to do pondělí 30. 3.
 2. Čištění odpadních vod. Připravujeme speciální číslo obecního zpravodaje na téma čištění odpadních vod v Čisté. Pokud máte jakékoli dotazy, směřujte je na obecní úřad (obec.cista@iol.cz). Je pravděpodobné, že odpověď na váš dotaz bude zajímat více lidí, a proto je všechny do zpravodaje zařadíme. Jména tazatelů uvádět nebudeme.
 3. výzva „Dones doktorovi respirátor!“ Pokud máte v práci respirátory FFP2 nebo dokonce FFP3 a teď je zrovna nepotřebujete, zvažte jejich darování nebo zapůjčení nemocnici, záchrance, praktikům, očařům nebo zubařům. Výzva je směřována zejména veterinářům, chemikům, lakýrníkům, kameníkům, truhlářům a dalším profesím. Jeden nakažený lékař znamená 14 dní karantény. Respirátor na obličeji lékaře chrání víc životů než u vás ve skladu nebo na vašem obličeji. Zvládneme to, ale musíme se postarat o ty, kteří se postarají o vás. Zdravotníci v první linii jsou bez adekvátní ochrany. Pomozme jim nám pomáhat!

!!! výzva všem !!!

Vážení spoluobčané, vyzývám vás k důležitým opatřením

 

 • Používejte při kontaktu s lidmi mimo domácnost roušku.
 • Vyhýbejte se místům s větší koncentrací lidí, neshlukujte se.
 • Dodržujte základní hygienická pravidla, pečlivě a často si umývejte ruce.
 • Zbytečně neopouštějte domovy, využijte donáškovou službu, kterou nabízíme.
 • V případě dotazů kontaktujte obecní úřad (461634903, 777634903)

 

Buďme k sobě maximálně ohleduplní, společně to zvládneme.

Děkuji

 

Petr Dřínovský