Titulní banner

Aktuálně

studie využití lokality "K3"

studie využití lokality "K3"

Představujeme různé varianty, jak by mohla být využita lokalita kolem tzv. trojky kravína. Vlastní budova bývalého kravína je navržena k rekonstrukci s využitím pro dobrovolné hasiče, technické služby a nájemní bydlení. Přilehlé pozemky pak pro hasičský sport a možnost vlastního bydlení - buď v rodinných nebo bytových domech. Podívejte se sami na různé varianty v odkazech níže.

 

Zároveň jsme připravili anketu, ve které se ptáme na Váš názor. Naleznete ji na hlavní straně úplně dole viz. Čistá u Litomyšle - úvod (cista.info). Za Vaše hlasování předem děkujeme :-)

 

varianta rekonstrukce kravína + parcely pro RD

 

varianta hasičský areál, upravená komunikace, parcely pro RD

 

varianta hasičský areál, upravená komunikace, bytové domy/dvojdomky

Aktuální pravidla pro dobrovolníky chytající se pomáhat do zasažených obcí na jižní Moravu

Zásadní je v tuto chvíli:

! hlásit se na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi

! potřebujeme hlavně řemeslníky s vlastním nářadím, ostatní dobrovolníci budou nasazení primárně na úklid v okolí obcí

! nepočítat s noclehem

 

 

Kompletně zde:

 

  1. Nahlaste se na jedné ze 2 základen
  • Kulturní dům Hodonín
  • parkoviště na letišti u Břeclavi

Z obou míst vyjíždí do obcí kyvadlová doprava. Koordinátoři budou dobrovolníky posílat tam, kam je zrovna potřeba.

 

  1. Zaparkujte mimo obec

Nejlépe u hodonínského kulturního domu a letiště u Břeclavi, kde jsou odstavná parkoviště. Do obcí bude pak dobrovolníky svážet kyvadlová doprava. Do obcí platí zákaz vjezdu! Potřebujeme volné silnice pro těžkou techniku.

 

  1. Nevozte materiální pomoc

Jídla, pití, oblečení, drogerie je na skladech dost.

 

  1. Řemeslníci vítáni

Poptáváme řemeslníky, nejlépe s vlastním nářadím. Ostatní dobrovolníky prosíme zejména o pomoc s úklidem v okolí obcí – na polích, vinicích..

 

  1. Dodržujte bezpečnost

Při práci i pohybu v obci či terénu buďte opatrní. Mějte pevnou obuv, pracovní oblečení, rukavice.

 

  1. Nevolejte starostům

Na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi máme koordinátory, kteří mají vždy aktuální informace, co je potřeba a kde. V každé obci je navíc infostánek, kde se lze domluvit, kam vyrazit.

 

  1. Ideálně se po práci vraťte domů

Pro dobrovolníky sice bude k dispozici provizorní servisní zázemí, jako jsou například sprchy, místo na přespání ale garantovat nemůžeme. Budeme rádi, pokud přijedete vždy ráno a po práci se vrátíte domů či na místo, kde jste ubytovaní.

 

pomoc jižní Moravě

Vážení spoluobčané

 

Pokud byste i vy chtěli finančně pomoci katastrofou postiženým lidem a obcím na jižní Moravě, máte několik možností. Jednak existuje řada oficiálních sbírek a transparentních účtů, ale také sběrných míst pro materiální pomoc (viz příloha).

Někteří však můžeme mít obavy posílat peníze na cizí účet, nebo tu možnost prostě nemáme.

Proto obec Čistá nabízí zprostředkování podpory. Každému, kdo by chtěl přispět, připravíme darovací smlouvu na základě které dotyčný poskytne finanční dar. Buď v hotovosti v kanceláři obecního úřadu nebo zasláním na účet obce 1283369389/0800 (variabilní symbol 2021). Termín je do 26. 8. 2021.

Následně obec rovnoměrně rozdělí získané finance nejpostiženějším obcím a odešle přímo na jejich transparentní účty u ČS a.s.

 

Dnes potřebují pomoc oni, zítra někdo jiný - třeba my.

Děkujeme

 

za obec Čistou, Petr Dřínovský

změny autobusových i vlakových jízdních řádů

změny autobusových i vlakových jízdních řádů

Upozorňujeme na blížící se termín změn vlakových (od 6. 4. 2021) a autobusových jízdních řádů a to z důvodu zahájení výluky na hlavním železničním koridoru. 

 

Předmětem úprav autobusových jízdních řádů k 6.4.2021 a k 19.4.2021 je posun vybraných ranních a víkendových spojů pro zajištění částečného přestupu na/z vlaky zejména ve Svitavách a v Poličce. V Moravské Třebové pak budou upraveny víkendové spoje s ohledem na přestup na jiné autobusové linky.

 

Od 6.4.2021 dojde k možnému rozvázání vlakové a autobusové dopravy a cestující musí případně počítat s větší časovou náročností pro své cesty.

Nové vlakové jízdní řády jsou na veřejných portálech již dostupné. Autobusové jízdní řády budou od 1. 4. 2021  k dispozici na veřejných portách (např. http://portal.idos.cz/Search.aspx?mi=2&c=7).